درباره وبلاگ


اول سلام باش
همیشه دنبال درست کردن همچین وبلاکی بودم
یه منبع که بتونید چیزهایی رو که لازم دارید توش پیدا کنید
اما خیلی از وبلاگهای مشابه کم کم به سمتی رفتن که یا فی لتر شدن یا از حالت یه وبلاگ خوب و رسمی در اومدن
دوست داشتم همین کار رو توی وبلاگ اصلی م انجام بدم اما اونجا یه جورایی یه دنیای دیگه ست و دلم نمیاد که شلوع بشه
اینجا یه اتاق شلوغ هستش
فقط زحمت پیدا کردن چیزی که میخوای با خودت...
»» این وبلاگ در تاریخ 7 شهریور 92 از روی نسخه پشتیبان دوباره بازیابی شد.

مدیر وبلاگ : امید امیدی
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
مثل یک اتاق شلوغ
هر چیزی که بخوای
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
در دهه ۶۰ میلادی، گردشگران سنگین وزن با شلوارک‌های پلی‌استر و پیرهن‌های رنگارنگ سوار اتوبوس‌های گردشی می‌شدند و به مناطق هیپی نشین سان فرانسیسکو می‌رفتند. گردشگران سر خود را از پنجره‌های اتوبوس‌بیرون می‌آوردند و به «هیپی‌های دیوانه عجیب و غریب» که در پیاده‌روها بودند، زل می‌زدند و می‌خندید. 
هیپی‌ها بعد از مدت کوتاهی با گرفتن آینه‌هایی در دست حرکت گردشگران را تلافی کردند. آنها آینه خود را به سمت گردشگران می‌گرفتند و می‌گفتند «می‌خواهید دیوانگان کودن و عجیب و غریب را تماشا کنید؟ پس بد نیست به آینه هم نگاهی بیاندازید.»

امروز رسانه‌های ایران آینه‌ای را به سمت غرب گرفته‌اند. و غرب چیزی را که در آینه می‌بیند، دوست ندارد. اما به جای اینکه نازیبایی خود را بپذیرد و به دنبال تغییر خود باشد، وحشت زده، به دنبال تحریم و ممنوع کردن آینه و کشتن پیام رسان است.

رسانه‌های بین المللی ایران، تحت رهبری پرس تی‌وی و العالم، مسائلی را به گستردگی تحت پوشش قرار داده‌اند که رسانه‌های غربی از جمله رسانه‌های تحت کنترل و نفوذ غرب در خاورمیانه مانند الجزیره و العربیه، جرات نزدیک شدن به آنها را ندارند. و این پوشش خبری به نسبت صادقانه، صحیح و متوازن است که همچون آینه‌ای صیقلی برای غرب عمل می‌کند و می‌تواند با نگاه کردن به آن بازتاب زشت خود را ببیند.

زمانی که سردمداران غرب فریاد سر می‌دهند که «ایران می‌خواهد سلاح اتمی تولید کند»، پرس تی‌وی آینه‌ای در دست می‌گیرد و غرب در آن آینه می‌بیند که چه کسی حقیقتا تا دندان به سلاح اتمی مسلح است. (راهنمایی: ایران نیست!)

زمانی که افکار پردازان غربی فریاد می‌زنند که «ایران یک کشور حامی تروریسم است!»، پرس تی‌وی آینه‌ای را به سمت غرب در دست می‌گیرد و حامیان واقعی تروریسم از جمله دست اندرکاران حمله از داخل طراحی شده ۱۱ سپتامبر، تصویر خود را در آن می‌بینند و نعره زنان فرار می‌کنند. 

زمانی که ماشین تبلیغاتی غرب ناله زنان می‌گوید که «در انتخابات ایران، تقلب صورت گرفت»، پرس تی‌وی در مقابل تقلب گسترده در انتخابات‌های امریکا و انتخابات‌های خارجی که ماشین امپریالیستی امریکا متقلبانه و به صورت مکرر در آنها دست می‌برد، آینه‌ای را می‌گیرد.

زمانی که رسانه‌های غرب با صدای بلند داستان سرایی می‌کنند که «ایران می‌خواهد اسرائیل را از زمین پاک کند»، رسانه‌های ایران با گرفتن آینه‌ای به سمت غرب، روشن می‌سازند که این استعمار شهرک نشینی غرب در فلسطین می‌باشد که عملا در حال پاک کردن فلسطین از چهره زمین است.

زمانی که بازوی رسانه‌ای غرب داد سر می‌دهد که افراط گرایان جنگ طلب در ایران حکومت می‌کنند، پرس تی‌وی آینه‌ای در دست می‌گیرد و ظاهر شدن چهره هولناک بنیامین نتانیاهو در آن آینه، همه را هراسان به فرار وا می‌دارد. 

زمانی که غرب گلایه می‌کند، ایران بعضی از رسانه‌های مخالف خود را سانسور می‌کند، این کشور در مقابل آینه‌ای را در دست می‌گیرد و نشان می‌دهد که چه کسی نه تنها تمام صداهای حقیقتا مخالف را سرکوب کرده و به حاشیه می‌راند، بلکه حتی هر سخنی را که ذره‌ای از حقیقت در مورد مسائل سیاسی عمده روز در خود داشته باشد، خاموش می‌کند. (راهنمایی: آنکه این کار را می‌کند، ایران نیست!)

زمانی که غرب ناله سر می‌دهد که ایران مخالفان سیاسی و مذهبی خود را زندانی می‌کند، پرس تی‌وی آینه‌ای را به سمت غرب در دست می‌گیرد و در آن آینه شکنجه گاهی آشکار می‌شود که بیش از ۱۰۰ هزار فعال مسلمان جهان بعد از حادثه ۱۱ سپتامبر در آن مورد بازجویی و شکنجه قرار گرفتند؛ حادثه ۱۱ سپتامبری که برای آغاز جنگی جهانی علیه اسلام طراحی شده بود.

وقتی که غرب از «افراط گرایی اسلامی» در ایران شکایت می‌کند، پرس تی‌وی آینه‌ای را در دست می‌گیرد و نشان می‌دهد که القاعده و دیگر گروه‌های شبه نظامی که کارکردشان بدنام کردن اسلام و بی‌ثبات ساختن جهان اسلام از طریق رفتارهای افراطی و جنون وار است، توسط چه کسانی ایجاد شده‌اند.

زمانی که غرب ایران را به یهودی ستیزی متهم می‌کند، پرس تی‌وی با گرفتن آینه‌ای به سمت غرب، چهره واقعی صهیونیسم را که بارها زشت‌تر از کشنده‌ترین رویای یهود ستیزانه یک نازی دیوانه است، فاش می‌سازد. 

غرب از چهره واقعی خود که از طریق آینه رسانه‌ای ایران انعکاس پیدا کرده است، به وحشت افتاده و در حالی که همچون دیوانه‌ای گرداگرد اتاق می‌چرخد، موهای خود را کشیده و فریاد زنان می‌گوید «لطفا یکی این آینه را از من دور کند!» 

سازمان نظارت بر رسانه‌های بریتانیا، که با لقب اورولی و مناسب «آفکام» شناخته می‌شود، سال گذشته به بهانه کاملا مضحکی پخش پرس تی‌وی را ممنوع کرد. 

امسال نیز، میشل دو روزن، مدیر عامل یوتل‌ست که به تندروهای راست گرای حزب لیکود، وابسته است، پخش پرس تی‌وی را از ماهواره خود قطع کرده و عملا جلوی دسترسی میلیون‌ها اروپایی را به این شبکه گرفت. 

اینجا در امریکا نیز هیچ یک از شرکت‌های تلوزیونی کابلی و ماهواره‌ای عمده جرات ندارند که به مخاطبان خود اجازه دسترسی به شبکه پرس تی‌وی را دهند. این امر نباید باعث تعجب شود. اگر امریکایی‌ها می‌فهمیدند که بیشتر جهان می‌داند حمله ۱۱ سپتامبر، یک توطئه داخلی بود و اسرائیل یک رژیم جنایتکار است و امریکا تحت رهبری قاچاقچیان مواد مخدر و دیگر جنایتکاران است، بدون شک انقلاب می‌کردند. حقیقت خیلی خطرناک است. 

رهبران امریکا و کانادا حتی از ممنوعیت پخش پرس تی‌وی به صورت قانونی نیز سخن گفته‌اند (امری که ضروری به نظر نمی‌رسد چرا که تمام رسانه‌ها و شرکت‌های ارتباطات از راه دور امریکا تحت مالکیت اسرائیلی‌ها و حامیان اسرائیل است؛ کسانی که هرگز حتی حاضر به تصور اجازه پخش پرس تی‌وی در امریکا نیز نیستند.)

لطفا با شرکت تلوزیونی خود تماس بگیرید و بپرسید که آیا شبکه پرس تی‌وی در فهرست شبکه‌های آن شرکت قرار می‌گیرد. روی هم رفته، آیا واقعا جایی برای دست کم یک شبکه خبری بین المللی عمده که تحت مالکیت اسرائیلی‌ها نیست، وجود ندارد؟

اگر اسرائیلی‌ها تا این حد اعتقاد دارند که نگاه و دیدگاه آنها درست است و تمام دیدگاه‌های دیگر غلط و نادرست هستند، چرا از اینکه اجازه دهند حتی یک صدای مخالف با آنها رقابت کند، این چنین وحشت دارند؟

مترجم: احسان فتاحی

دکتر کوین بَرِت ، اسلام‌شناس و تحلیل‌گر مسایل امریکا و خاورمیانه است. برت بارها در فاکس نیوز، سی ان ان، پی بی اس و سایر شبکه‌های خبری حضور یافته و برای نیویورک تایمز، کریستین ساینس مانیتور، شیکاگو تریبیون و سایر روزنامه‌ها و مجلات نیز سر مقاله و مقالاتی نوشته است. برت در دانشکده‌ها و دانشگاه‌هایی در سن فرانسیسکو، پاریس و ویسکانسین تدریس کرده است و سال ۲۰۰۸ نیز به عنوان نماینده این ایالت در کنگره امریکا پذیرفته شد. وی نویسنده کتاب‌های «جهاد حقیقی: مبارزه حماسی من بر ضد دروغ بزرگ ۱۱ سپتامبر» (در سال ۲۰۰۷) و «زیر سوال بردن جنگ با تروریسم: مقدمه‌ای برای رای‌دهندگان به اوباما» است. کوین برت، دارای مدرک دکترای در زمینه اسلام‌شناسی-عرب شناسی است.
نوع مطلب :
برچسب ها : غرب، رسانه های ایران، سانسور، دکتر کوین بَرِت، احسان فتاحی، پرس تی وی، press tv،
لینک های مرتبط :


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


 
 
برچسب ها
پیوندها
آخرین مطالب
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic