درباره وبلاگ


اول سلام باش
همیشه دنبال درست کردن همچین وبلاکی بودم
یه منبع که بتونید چیزهایی رو که لازم دارید توش پیدا کنید
اما خیلی از وبلاگهای مشابه کم کم به سمتی رفتن که یا فی لتر شدن یا از حالت یه وبلاگ خوب و رسمی در اومدن
دوست داشتم همین کار رو توی وبلاگ اصلی م انجام بدم اما اونجا یه جورایی یه دنیای دیگه ست و دلم نمیاد که شلوع بشه
اینجا یه اتاق شلوغ هستش
فقط زحمت پیدا کردن چیزی که میخوای با خودت...
»» این وبلاگ در تاریخ 7 شهریور 92 از روی نسخه پشتیبان دوباره بازیابی شد.

مدیر وبلاگ : امید امیدی
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
مثل یک اتاق شلوغ
هر چیزی که بخوای
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
روایتی از یک جامعه بحران‌زده؛
رویکردی که فعالان جریان اصلاح طلب و همچنین رسانه های آنها در پیش گرفته اند، گویای این واقعیت است که آنها با معرفی کردن شخصیت‌های مطلوب خود به عنوان نماد اعتدال و میانه روی و همچنین بحرانی نشان دادن وضعیت کشور در پی آن هستند که خود را به عنوان منجی جامعه برای انتخابات 92 معرفی کرده و پروژه "نجات ملی" را تحت عنوان گزینه معتدل و میانه رو به مردم معرفی کنند.
گروه سیاسی مشرق --  نشان دادن وضعیت فعلی کشور در حالت بحرانی، راهبردی است که رسانه های اصلاح طلب اخیراً به شدت بر روی آن مانور داده و اظهار نظرهای متعددی را پیرامون همین موضوع منتشر کردند. جریان اصلاح طلب که بعد از ماجرای فتنه سال 1388 از جانب مردم طرد شد، برای انتخابات ریاست جمهوری 92 عظم جزم کرده تا به این عرصه رقابت ها بیاید و احیاناً کاندیدای مطلوب خود را به مردم  معرفی کند. 


"وضعیت بحرانی"، "شرایط استثنایی"، "نجات ملی" از کلید واژه های صاحب نظران جریان اصلاحات در عرصه رقابت های انتخابات ریاست جمهوری 92 است که اخیراً به طور مکرر در رسانه های آنها انتشار پیدا می کند.

فعالان و صاحب نظران جریان اصلاحات که علاقه زیادی به بحرانی نشان دادن وضعیت کنونی جامعه دارند، به طور مکرر از کلید واژه های "نجات ملی" و "وحدت ملی" سخن می گویند و در ادامه نیز خود را به عنوان باب نجاتی برای خروج از این بحران معرفی می کنند.

البته اصلاح‌طلبان قبل از فتنه سال 88 نیز از واژه "بحران" استفاده می‌کردند. بحرانی که بعدها خود آنها، با کشاندن اوباش به خیابان‌ها عامل آن شدند. مجید انصاری در سال 87 ، در همایشی گفته بود: تمام حسگرها از سوی کارشناسان سیاسی و غیر سیاسی،‌ اصولگرا و اصلاح‌طلب و ... آژیر خطر را به صدا درآورده‌اند که فاجعه‌ای در راه است!


* مدح واژه "اعتدال" با شعار زنده باد میانه‌روی!

روزنامه اصلاح طلب آرمان روابط عمومی این هفته اظهارنظرهای محسن رهامی، استاد حوزه و دانشگاه را در مدح واژه "اعتدال" در حوزه سیاسی منتشر کرد و راه خروج از این وضعیت بحرانی! را میانه روی و اعتدال توصیف کرد.

"اعتدال"‌ای که به روایت آنها میدان دادن به اصلاح طلبانی است که راه افراط را بعد از انتخابات سال 88 برگزیدند و با تن ندادن به شکست انتخاباتی، در پازل فتنه آمریكایی- اسرائیلی 88 نقش فعال داشته و آشكارا دست به خیانت زدند و در برابر آراء ملت قد علم کردند و ماه ها بر طبل اغتشاش و بلوا کوبیدند.

رهامی در صحبت‌های خود از شعار زنده باد اعتدالی سخن می گوید که این روزها سران اصلاح طلب نماد آن را شخص هاشمی رفسنجانی معرفی می کنند. وی در بخشی از این گفت و گو اینچنین می گوید: خب اینکه در آستانه انتخابات هستیم مساله مهمی است. بالاخره برای جلوگیری از ضرر، اولیای نظام و مسئولان بزرگ‌تر می‌توانند افراد را به اعتدال توصیه کنند. اصلا خوب است که مسئولان کلان شعار «زنده باد اعتدال و زنده باد میانه‌روی» را شعار جامعه کنند و همه به اعتدال تاکید کنند. 

صادق زیباکلام از چهره‌های مطرح اصلاح‌طلب نیز چندماهیست که در مصاحبه ها و یادداشت هایی که اغلب در رسانه های این جریان منتشر می شود، هاشمی رفسنجانی را به عنوان یک عنصر خاتمه دهنده به اختلافات، فصل الخطاب جریان‌های سیاسی کشور و  همچنین نماد عقل و اعتدال معرفی می کند که جامعه ما در وضعیت کنونی به شخصیتی معتدل چون او نیاز دارد!

* هاشمی سمبل اعتدال، عقلانیت و منطق

پیرامون همین موضوع اسحاق جهانگیری از چهره های مطرح اصلاح طلب که اکنون به عنوان کاندیدای احتمالی این جریان و همچنین کاندیدای طیف کارگزاران از او اسم برده می شود، اخیراً طی یادداشتی که در هفته‌نامه آسمان منتشر شد؛ با گام گذاشتن بر جای پای صادق زیباکلام؛ به تعریف و تمجید از آیت‌الله 78 ساله پرداخت و او را با دو صفت "عقل و اعتدال" معرفی کرد.جهانگیری در بخشی از یادداشت خود که با عنوان "هاشمی نقطه کانونی وحدت سیاسی" منتشر شد، اینچنین او را مرد معتدل نظام معرفی می کند: «به واقع می‌توان آیت‌الله هاشمی را سمبل جریان اعتدال،عقلانیت و منطق در ساحت سیاسی ایران دانست. به همین جهت امروز می‌بینیم که خردورزان جریان اصولگرا و مجموعه اصلاح‌طلبان به درستی به دنبال تقویت ارتباط خود با این مهره ارزشمند نظام هستند.»

* آیا تعادل به جامعه بر می گردد؟!

احمد خرم، وزیر راه خاتمی در دولت اصلاحات نیز نفر بعدی است، او در یادداشتی در روزنامه "آرمان" با تاکید بر شرایط بحرانی! جامعه، از اقبال مردم به کاندیداهای اصلاح طلب! خبر می دهد. وی در بخشی از یادداشت خود اینگونه می نویسد: در شرایط کنونی خود جریان اصولگرا نیز متوجه شده است که ممکن است در انتخابات اقبال سابق را نداشته باشد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز که مدت هاست از وضعیت بحرانی کشور سخن می‌گوید، اخیرا در دیدار با جمعی از اعضای انجمن اسلامی ادوار دانشگاه‌های تهران و تبریز، از بازگشت تعادل به جامعه و همچنین حفظ دلسوزان واقعی كشور سخن گفت و به کلیدواژه هایی همچون "انتخابات آزاد"، "شفاف" و "انتخابات قانونی" اشاره کرد.

وی در بخشی از سخنان خود اولین قدم در بازگشت تعادل به جامعه را برگزاری انتخابات آزاد، شفاف و قانونی معرفی می کند و در ادامه می گوید: با تحقق این امر، همه نیروهای سیاسی فعال و مردم به نتیجه بیرون آمده از صندوق‌ها تمكین كرده و با همكاری و یاری‌رسانی به دولت، مشكلات و معضلات كشور به یاری خداوند برطرف خواهد شد.

پیرامون همین موضوع مهر علیزاده معاون خاتمی و رییس سازمان تربیت بدنی دولت اصلاحات که در وضعیت کنونی از کاندیداهای بالقوه طیف اصلاح طلب برای انتخابات ریاست جمهوری نیز محسوب می شود، چندی پیش در مصاحبه ای از شرایط بسیار حساس! و استثنایی! کشور سخن گفت.

مهرعلیزاده که زمزمه های ورودش به عرصه رقابت های انتخاباتی 92 چندیست در رسانه های اصلاح طلب ورود پیدا کرده است، در سخنان خود اینگونه از شرایط بحرانی جامعه سخن گفت «شرایط امروز کشور بسیار حساس است؛ بدون هیچ تعارف و رودربایستی باید بگویم که اگر همدلیها بیشتر از آنچه هست نشود، دچار مشکلات اساسی می‌شویم. واقعیت این است که این سالها، بسیار مشکل ساز بود و مردم خاطره خوبی از آن ندارند.»

وی در بخش دیگری از مصاحبه خود به طرح انتخاباتی هاشمی اشاره می کند و می گوید: آقای هاشمی به این نتیجه رسیده اند که این بار شرایط کشور استثنایی است و اینطور نیست که اصولگرایان و اصلاح طلبان در شرایط برابر با یکدیگر رقابت کنند. آقای هاشمی میگوید برای اینکه شرایط چند سال اخیر جبران  و کاستی های آن برطرف شود، کاندیدایی که انتخاب میشود باید مورد حمایت همگان باشد.

در همین خصوص معاون پارلمانی مجمع تشخیص مصلحت نظام پیرامون همین موضوع در پاسخ به سئوالی درباره احتمال کاندیداتوری هاشمی می گوید: آقای هاشمی اگر وظیفه ببیند و جمع بندی خودشان این باشد که حضورشان به بهبود شرایط نظام کمک می کند، قطعا کاندیدا می شود.

تیمور علی عسگری اما در ادامه می گوید: اگر خود آقای هاشمی شخصا به عرصه انتخابات ورود پیدا نکند، از بین ناطق و حسن روحانی، یک نفر در انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا خواهد شد.

* نماد عقل و اعتدال اصلاح طلبان چه کسی است؟

به گزارش مشرق، رویکردی که فعالان جریان اصلاح طلب و همچنین رسانه های آنها در پیش گرفته اند، گویای این واقعیت است که آنها با معرفی کردن شخصیت های مطلوب خود به عنوان نماد اعتدال و میانه روی و همچنین بحرانی نشان دادن وضعیت کشور در پی آن هستند که خود را به عنوان منجی جامعه برای انتخابات 92 معرفی کرده و پروژه "نجات ملی" را تحت عنوان گزینه معتدل و میانه رو به مردم معرفی کنند.

این در حالیست که این روزها کلید واژه "دولت وحدت ملی" در صحبت‌های تمامی اصلاح‌طلبان بروز فراوانی دارد و علاوه بر چهره‌هایی مثل منتجب‌نیا، جهانگیری، نجفی، زیباکلام و غیره حتی چهره‌هایی نظیر معادیخواه، حسین موسویان و حسین مرعشی نیز از آن یاد کرده‌اند.

اكنون جای این سؤال است كه آیا مدعیان بحرانی بودن جامعه چه کسی را به عنوان منجی جمهوری اسلامی در شرایط تحریم به مردم معرفی می کنند؟ آیا سازش کاران جریان اصلاح طلب که این روزها، ترجیع بند آمدن یا نیامدن!، تحریم یا شركت! شرط برای آمدن یا ورود بدون شرط! و امثال آن را بر زبان و قلم دارند؟! قرار است انقلاب را از بحران مورد نظر خودشان نجات دهند؟ آیا اعتدال و میانه روی‌ای را قرار است به عرصه انتخابات 92 عرضه کنند که در سال 88 به گونه های مختلف در بلواهای روز قدس، دانشجو و روز عاشورا برای مردم ایران به نمایش گذاشتند؟ 

حال باید منتظر بمانیم تا گزینه انتخاباتی اصلاح طلبان که نماد "اعتدال" و "میانه روی" می باشد به مردم معرفی شود و کشور از وضعیت بحران زده و استثنایی که اصلاح طلبان از آن یاد می کنند نجات پیدا کنند.نوع مطلب :
برچسب ها : مشرق، هاشمی، بحران، اعتدال، معتدل، کشور، انتخابات،
لینک های مرتبط :


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


 
 
برچسب ها
پیوندها
آخرین مطالب
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات