درباره وبلاگ


اول سلام باش
همیشه دنبال درست کردن همچین وبلاکی بودم
یه منبع که بتونید چیزهایی رو که لازم دارید توش پیدا کنید
اما خیلی از وبلاگهای مشابه کم کم به سمتی رفتن که یا فی لتر شدن یا از حالت یه وبلاگ خوب و رسمی در اومدن
دوست داشتم همین کار رو توی وبلاگ اصلی م انجام بدم اما اونجا یه جورایی یه دنیای دیگه ست و دلم نمیاد که شلوع بشه
اینجا یه اتاق شلوغ هستش
فقط زحمت پیدا کردن چیزی که میخوای با خودت...
»» این وبلاگ در تاریخ 7 شهریور 92 از روی نسخه پشتیبان دوباره بازیابی شد.

مدیر وبلاگ : امید امیدی
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
مثل یک اتاق شلوغ
هر چیزی که بخوای
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM

انتخابات زودهنگام رژیم صهیونیستی در روز سوم بهمن ماه آینده برگزار می شود و برخلاف تصور پیشینی «نتانیاهو»، حزب لیكود و متحد اصلی او «اسرائیل بیتنا» از موقعیت ضعیف تری نسبت به وضع فعلی برخوردار خواهند شد و در آینده همین «ائتلاف نیم بند» فعلی نیز وجود نخواهد داشت و از توان اجماع سازی كادر رهبری این رژیم بیش از این كاسته خواهد شد. اما در این مورد نكات قابل توجهی وجود دارند:

1- در 20 سال گذشته- یعنی از سال 1371- هیچ مجلس و دولتی در اسرائیل دوره قانونی خود را به پایان نرسانده است. مجالس همواره با برگزاری انتخابات زودرس، پیش از موعد به پایان رسیده و دولت های منبعث از آن عمری كمتر از 4 سال داشته اند. چشم انداز كنونی می گوید این روند در دوره های آینده تشدید می شود و دولت و مجلس این رژیم با بی ثباتی بیشتری مواجه می گردند.
2- جالب آن كه، این بار و برای اولین بار در تاریخ این رژیم جعلی، دولت خواستار برگزار شدن انتخابات زودهنگام شده است وقتی نتانیاهو چنین درخواستی را به كنست- پارلمان- داد، حزب او و ائتلاف شكل دهنده به دولت روند صعودی داشتند و نتانیاهو مطمئن بود كه با انتخابات می تواند به موقعیت بهتری دست یابد. در دولت فعلی بعضی از گروههای مشاركت كننده در ائتلاف، راه خود را از «لیكود» جدا كردند، حزب كار كه متحددولت فعلی بود جدا شد و اینك ساز مخالف نتانیاهو را می زند و پیش از آن دو حزب مذهبی از جمله شاس راه خود را از دولت جدا كرده و از ائتلاف خارج شدند. نتانیاهو شك نداشت كه با برگزاری انتخابات حزب او می تواند از 27 كرسی پارلمانی كنونی به دست كم 35 كرسی پارلمانی برسد و با حزب اویگدور لیبرمن-اسرائیل بیتنا- به حدود نیمی از 120 كرسی پارلمان دست پیدا كرده و جریانهای دیگر را به حاشیه براند. یكی از رویكردهای جنگ 8روزه نیز اساسا تاثیرگذاری بر انتخابات سوم بهمن ماه بود.
نظرسنجی های اخیر همه بیانگر ضعیف تر شدن موقعیت «لیكود-بیتنا»ست. اینك مجموعه كرسی های این دو به حدود 32 كرسی می رسد كه حداقل 8 كرسی از وضع فعلی كمتر می باشد، از آن طرف دو حزب عمده مخالف نتانیاهو یعنی حزب كار و حزب تازه تاسیس حركت -متعلق به لیونی- به موقعیت های مناسب تری دست پیدا كرده اند این در حالی است كه لیكود در درون نیز با بحران مواجه گردیده است. «موشه فالكن» به همراه جمعی از اعضای منتقد از «لیكود» جدا شده و حزبی تحت عنوان - تخیلی!- «اسرائیل قوی است»! را راه اندازی كرده اند. این موضوع از پائین آمدن قابلیت نتانیاهو در اداره بحران حتی بحران درون حزبی حكایت می كند و حال آن كه سه سال پیش اسرائیلی ها او را «تنها راه حل» اعاده موقعیت، امنیت و یكپارچگی رژیم صهیونیستی ارزیابی می كردند.
3- نظرسنجی ها بیان كننده تداوم كاهش مشاركت كنندگان یهودی در انتخابات است. روند نزولی مشاركت كه از سال 1371 آغاز شده بر اساس آخرین نظرسنجی به 57 درصد تقلیل یافته است و این در حالی است كه پیش از این- از 1371- مشاركت ها به ترتیب 79 ، 65 و 63 درصد بوده است. جالب این است كه براساس آمار وزارت خارجه رژیم صهیونیستی لااقل 40 درصد از شهروندان خواستار خارج شدن از سرزمین های 48 و 67 هستند این در حالی است كه همین الان دست كم دو میلیون نفر از صهیونیست های مهاجم كه به آمریكا، اروپا و ... برگشته اند دیگر هیچگاه به فلسطین بازنگشته اند بر این اساس می توان با قاطعیت گفت عدد 6/5 میلیون نفر واجد شرایط رای شامل همین حدود دو میلیون نفر و حدود 4/1 میلیون شهروند فلسطینی ساكن سرزمین های 1948- كه به آنان اصطلاحا عرب اسرائیلی گفته می شود- می باشد و كاهش مشاركت 6 درصدی - نسبت به دوره قبل- عمدتا به یهودیانی تعلق دارد كه برای همیشه فلسطین را ترك كرده و از آنان فقط یك شناسنامه اسرائیلی بر جای مانده، است.
4- وضعیت كنونی این رژیم از ناپایداری ائتلاف ها حكایت می كند، طی دو دهه گذشته ما شاهد این هستیم كه به زحمت ائتلافی شكل می گیرد ولی به سادگی این ائتلاف شكسته می شود. احزاب جدید شكل می گیرند ولی نیامده دچار انشعاب می شوند. 6 سال پیش حزب «كادیما» با سر و صدای زیاد اعلام موجودیت كرد و توانست با اكثریت نسبی پارلمانی دولت تشكیل دهد ولی این حزب بلافاصله پس از شكست از حزب الله لبنان در جنگ 33 روزه فرو پاشید و در انتخابات بعدی موقعیت خود را از دست داد. جالب این است كه دبیركل كادیما - خانم لیونی- از این حزب جدا شده و با 13 عضو دیگر كادیما، حزب «حركت» را تاسیس كرده است! كما اینكه لیكود هم برای بار چندم دچار چندین انشعاب شده است. موشه كالون، یوجد مستقبل به همراه چند نفر دیگر از لیكود خارج شده و حزب جدیدی در نابلس به وجود آورده اند. این پراكندگی و تشتت نشان می دهد كه فضای درونی اسرائیل پر از تنش و بی اعتمادی است.
5- در وضعیت فعلی از میزان قدرت احزاب مذهبی نظیرشاس، میریتس و هالیوم كاسته شده است به گونه ای كه می توان گفت از سهم آنان در مجلس و دولت كاسته خواهد شد و حتی به احتمال زیاد در دوره آینده از مشاركت در ائتلاف ها هم جای بمانند در وضع فعلی حزب كار با بهبود وضعیت مواجه شده و در ردیف 4 حزب اول قرار گرفته است. لیكود، كار و حركت به نسبت بقیه دارای موقعیت مناسب تری می باشند. این موضوع نشان می دهد كه اسرائیل پس از جنگ 8 روزه و شكست پروژه امنیتی این رژیم به مسائل اقتصادی و اجتماعی توجه بیشتری نشان داده است. بر این اساس گفته می شود ممكن است سهم حزب چپ گرای كار از 11 كرسی در پارلمان فعلی به حدود 22 كرسی برسد. این روند خود از فضای ذهنی عملگرایانه اسرائیلی ها پس از شكست در غزه، حكایت می نماید و می تواند مبنای بعضی از تصمیم گیری های غیرمنتظره قرار گیرد.
6- نتانیاهو و دیگر رهبران رژیم صهیونیستی از بروز یك تحول بزرگ در كرانه باختری بطور جدی نگران هستند. جدای از تأثیرات امنیتی بروز یك ناآرامی بزرگ در كرانه باختری و قدس شرقی، نتانیاهو معتقد است یك حركت اعتراضی فلسطینی كه تداعی كننده انتفاضه سوم خواهد بود می تواند وضع ائتلاف «لیكود بیتنا» را از این هم خراب تر كند و حتی ممكن است برگزاری انتخابات سوم بهمن را برای مدت نامعلومی به تأخیر بیاندازد چرا كه انتفاضه جدید در كرانه به معنای سیطره عناصر جهادی فلسطینی بر كرانه خواهد بود و از سوی دیگر بهم ریختن اوضاع در كرانه، بخش وسیعی از حدود 5 میلیون آواره فلسطینی ساكن اردن را روانه كرانه می كند و مقابله با جمعیت چند میلیونی در كرانه بشدت مشكل خواهد بود. از این رو رژیم صهیونیستی پرونده كرانه را از ارتش گرفته و به سازمانهای اطلاعاتی خود سپرده است. واقعیت این است كه هر اتفاق در كرانه، اوضاع اردن را بهم می ریزد چرا كه حدود 60 درصد جمعیت اردن را فلسطینی ها تشكیل می دهند و این جمعیت حدود 5 میلیونی به حركت در می آیند، حركت آنان، نظام سیاسی اردن را ساقط می كند و با سقوط دولت امان، مرزهای كنونی 1967 بهم می ریزد و ساكنان فلسطینی، اردن را به سمت قدس به حركت درمی آورد از این رو شكنندگی شرایط سیاسی در تل آویو- فروپاشی ائتلاف ها و كوچك شدن احزاب سنتی- در این شرایط حیات اسرائیل را تهدید می نماید. به این دلیل مقامات امنیتی اسرائیل نسبت به پیامدهای استعفای محمود عباس به نتانیاهو گفته اند چنین اتفاقی می تواند حدود 130 هزار فلسطینی را از كار بیكار كند كه در این صورت این ها كه بخش اعظم شان ساكن كرانه هستند، به خیابان می آیند و این یعنی شروع انتفاضه سوم. بر این اساس مقامات اسرائیلی هر روز در وحشت از شروع انتفاضه از خواب بیدار شده با این دغدغه به خواب می روند.
7- مشكلات كنونی اسرائیل فراگیر بوده و حوزه های داخلی، منطقه ای و بین المللی را شامل می شود. در محیط داخلی، اسرائیل با چالش اجتماعی- ناامیدی از آینده و فرار از فلسطین- مواجه است همین دو روز پیش «معاریو» نوشت، یأس از آینده سبب فرار سربازان اسرائیلی از مقابل نوجوانان فلسطینی شده و این در حالی است كه سرباز به انواع تجهیزات مجهز بوده و نوجوان فلسطینی فاقد سلاح می باشد. در محیط منطقه ای، چالش مهم رژیم صهیونیستی، «امنیت» است. اسرائیل در مرزهای شمالی و میانی با مقاومت لبنانی- فلسطینی مواجه است. حدود شش ماه است كه در جنوب و جنوب غربی با عناصر مسلح در شمال صحرای سینا مواجه است و اسرائیل تاكنون در سینا حدود 50 نفر كشته داده، مرزهای اردن به دلیل انتفاضه عربی نامطمئن شده و بقاء اسد در سوریه می تواند خطرناك باشد. از سوی دیگر دشمنان منطقه ای اسرائیل، آشكارتر از گذشته در حال مدرن سازی تسلیحاتی حماس و جهاد و حزب الله هستند. در محیط بین المللی اسرائیلی ها با مشكل «حقوقی» مواجه شده اند. در دو ماه گذشته لااقل 10 قطعنامه ضد اسرائیلی در مجمع عمومی سازمان ملل به تصویب رسیده اند. در یكی از این موارد فقط 9 كشور حاضر شدند به قطعنامه ضد اسرائیلی «رأی منفی» بدهند در حالی كه 136 كشور به آن «رأی مثبت» دادند. این روند نشان می دهد كه شرایط از هر جهت برای این رژیم دشوار می باشد. البته در این میان اولین مشكل این رژیم در عرصه داخلی رخ می نماید و این به معنای تشدید بحران مشروعیت این رژیم خواهد بود.
سعدالله زارعینوع مطلب :
برچسب ها : رژیم صهیونیستی، انتخابات، حزب الله، حماس،
لینک های مرتبط :


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


 
 
برچسب ها
پیوندها
آخرین مطالب
 
   
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic