درباره وبلاگ


اول سلام باش
همیشه دنبال درست کردن همچین وبلاکی بودم
یه منبع که بتونید چیزهایی رو که لازم دارید توش پیدا کنید
اما خیلی از وبلاگهای مشابه کم کم به سمتی رفتن که یا فی لتر شدن یا از حالت یه وبلاگ خوب و رسمی در اومدن
دوست داشتم همین کار رو توی وبلاگ اصلی م انجام بدم اما اونجا یه جورایی یه دنیای دیگه ست و دلم نمیاد که شلوع بشه
اینجا یه اتاق شلوغ هستش
فقط زحمت پیدا کردن چیزی که میخوای با خودت...
»» این وبلاگ در تاریخ 7 شهریور 92 از روی نسخه پشتیبان دوباره بازیابی شد.

مدیر وبلاگ : امید امیدی
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
مثل یک اتاق شلوغ
هر چیزی که بخوای
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM


برهان حشمتی

دولت جمهوری آذربایجان به مدت یك سال تمام از ماه مه 2011 یعنی بعد از پایان مسابقه موسیقی اروپایی یوروویژن 2011 كه دو خواننده آذری تربیت شده توسط مركز به اصطلاح فرهنگی رژیم صهیونیستی در باكو به عنوان نمایندگان جمهوری آذربایجان در این مسابقه برنده اعلام و باكو مامور برگزاری مسابقه بعدی شد، تا ماه مه 2012 یعنی زمان برگزاری مسابقه در حالت آماده باش كامل به سر برد. یوروویژن 2012 به اولویت اصلی جمهوری آذربایجان تبدیل شد و همه موضوعات سیاسی و اقتصادی و نظامی و زندگی روزمره را تحت الشعاع خود قرار داد و مقامات باكو در هر فرصت و نافرصتی از یوروویژن و آمادگی برای آن سخن گفتند. اما، با پایان مسابقه یوروویژن 2012 در باكو باخت های باكو در این مسابقه آشكار شده و از سوی دیگر سركوبهای سیاسی در جمهوری آذربایجان چندین برابر شده است. درحالیكه سخت گیری بر مخالفان سیاسی كاملا مشهود است ، دولت باكو اعلام كرد كه دكتر محسن صمداف رهبر زندانی حزب اسلام را به زندان دارای شرایط ویژه منتقل كرده است. در زندان شرایط ویژه در جمهوری آذربایجان زندانیان حتی حق رفتن به فضای باز و بدون سقف را ندارند. البته اینها تنها باختهای جمهوری آذربایجان از برگزاری مسابقه یوروویژن 2012 نبوده است. در این مسابقه نه تنها گروه موسیقی جمهوری آذربایجان كه تصنیف « زمان مرگ موسیقی » را به زبان انگلیسی آماده كرده بود، حتی مورد اقبال طرفداران موسیقی ابتذالی قرار نگرفت و با باخت مواجه شد، در كلیت نیز باخت های چندگانه ای را نیز برای جمهوری آذربایجان شاهد بودیم؛ البته باختهای سیاسی ، فرهنگی، اقتصادی، روحی و نظامی! 
 
اعلام برگزاری گی - پاراد ( رژه همجنس بازان ) در باكو همزمان با مسابقه یوروویژن موجب اعتراضات گسترده مردمی در جمهوری آذربایجان و تقبیح این برنامه توسط علمای دین مبین اسلام شد و نهایتا باكو مجبور به عقب نشینی ناخواسته از این برنامه شد. عقب نشینی اجباری باكو از برگزاری گی پاراد با حركتهای نسنجیده ، عصبی و توهین آمیز عوامل باكو همراه شد كه به رسوایی باكو انجامید. چرا كه عوامل اجیرشده توسط باكو و طرفداران گی پاراد در عقده گشایی خود به خاطر فشار اجتماعی برای لغو این كارناوال مستهجن و مضحك ، اقدام به اهانت به مقدسات و توهین به علمای دین كردند و همین حركت باعث قهقرای هرچه بیشتر طراحان این حركت اهانت آمیز شد. 
 
در حالی كه چراغ سبز باكو برای برگزاری رژه همجنس بازان به منظور جلب نظر غرب انجام شده بود، عقب نشینی اجباری باكو از این حركت هنجارشكنانه نیز موجب نارضایتی غربی ها و همجنس بازان و دولتمردان غربی شد. بخصوص كه درست چند روز قبل از موعد تعیین شده برای رژه نافرجام همجنس بازان در باكو، باراك اوباما رییس جمهوری آمریكا با اعلام حمایت از ازدواج رسمی همجنس بازان در آمریكا حمایت خود را از هرگونه حركت وابستگان غرب در حمایت از همجنس بازی اعلام كرده بود. در چنین شرایطی لغو رژه همجنس بازان در باكو بر بی اعتباری حكومت باكو نزد حامیان غربی اش افزود. 
 
اما، بیش از زیانهای ناشی از اعلام و لغو رژه همجنس بازان در باكو برای حكومت جمهوری آذربایجان، برگزاری مسابقه یوروویژن باكو را دچار باخت های مضاعف كرد. به گونه ای كه «یوروویژن - 2012 » را می توان یك مسابقه از پیش باخته برای جمهوری آذربایجان دانست. جمهوری آذربایجان بودجه هنگفتی را برای تدارك «یوروویژن - 2012 » هدر داد. در حالی كه خود كشورهای اروپایی به هنگام برگزاری مسابقه یوروویژن ارقام ناچیزی را برای آن اختصاص می دهند، باكو پذیرفته است كه صرفا برای مخارج مستقیم «یوروویژن - 2012» در جمهوری آذربایجان دست كم 50 میلیون دلار هزینه كرده است. 
 
همچنین ، برای ساخت سالن ویژه برگزاری این مسابقه و راه های منتهی به آن و مكان هایی كه تصور می رفت 30 هزار توریست خارجی در آنجا به تفریح و گشت و گذار بپردازند، بودجه هنگفتی هزینه شد كه حكومت باكو از اعلام دقیق آن طفره می رود. به جای 30 هزار توریستی كه باكو فرش قرمز برای آنها پهن كرده بود، كمتر از هفتصد توریست به باكو سفر كردند و حضور كم تعداد تماشاچیان اروپایی موجب شد كه مهربان علی اوا رئیس كمیته دولتی ویژه برگزاری یوروویژن - 2012 كه شش عضو دیگر این كمیته از وزرای مهم كابینه الهام علی اف هستند، به خاطر «خجالت و شرمساری» از حضور در مراسم گشایش این مسابقه خودداری كند.
 
باكو در واقع دین و دنیای خود را بخاطر یوروویژن - 2012 فروخت و «خسرالدنیا و الاخره» شد. حكومت باكو منازل شهروندان خود را برای حضور توریست های اروپایی تخریب كرد و با هزینه كلان برای آنها تاسیسات ساخت. اما، میهمانان عزیز باكو ، با آنكه مقامات باكو را تا لحظه آخر چشم به راه نگه داشتند، در نهایت ناباوری باكو ، از حضور در این میهمانی پرهزینه خودداری كردند. این درحالی است كه چشمهای صاحبان منازلی كه به خاطر این میهمانان بی وفای باكو منازلشان تخریب شد، همچنان گریان و دستهایشان برای نفرین مقامات باكو رو به آسمان بلند است.
 
باكو برای خوشایند دولتهای غربی شمار زیادی از روحانیون ودینداران و پاك ترین انسانهای جمهوری آذربایجان به خاطر یوروویژن - 2012 بازداشت كرد و با اتهامات واهی به زندان انداخت و عاملی فراهم كرد كه حكومت كنونی باكو در زمینه سركوب روحانیون و دینداران ، نام خود را در كنار حكومت استالین در تاریخ به ثبت رساند. در این میان ، بازداشت و زندانی كردن آنار بایراملی خبرنگار محلی شبكه جهانی سحر در باكو ، جوان حزب اللهی و مومن كه همگان اعم از دینداران و لائیكها حسن خلق او را می ستایند، موجب رسوایی دوچندان باكو شد. نیروی پلیس و قوای امنیتی و دستگاه قضایی باكو بسیج شد كه بازداشت غیرقانونی خبرنگار محلی شبكه سحر در باكو را با اتهام واهی «در اختیار داشتن مواد مخدر» یعنی همان اتهام ناروایی كه بوقهای تبلیغاتی باكو همواره به تقلید از اربابان غربی خود برای لكه دار كردن سیمای جمهوری اسلامی ایران مطرح می كنند، توجیه نماید؛ توجیهی كه جز بدنامی برای سیستم پلیس و نیروی امنیتی و نظام قضایی جمهوری آذربایجان چیزی به بار نیاورد و تحلیلگران و مدافعان حقوق بشر و حتی برخی سازمانهای غربی كه بطور سنتی اعتنایی به حقوق بشر انسانهای پاك و مسلمان ندارند از جمله عفو بین الملل نیز زبان به حمایت از آنار بایراملی گشودند و اتهام «داشتن مواد مخدر» توسط وی را مضحك و ساختگی بودن آن را محرز اعلام كردند. سالها بود كه خیلی ها تلاش كرده بودند بازی نیروی پلیس و قوای امنیتی باكو با حربه موادمخدر و مهارت این نیروها در گذاشتن مواد مخدر در كیف و جیب مخالفان برای متهم كردنشان را به اثبات برسانند و سیستم امنیتی جمهوری آذربایجان را رسوا كنند، اما این بار باكو خود با متهم كردن خبرنگاری پاك و مومن همچون آنار بایراملی به «داشتن مواد مخدر» آن هم برای ساكت كردن وی در برهه مسابقه ابتذال یوروویژن ، به طور خودكار خود را رسوا ساخت و شد مصداق «عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد». 
 
حبس آنار بایراملی علاوه بر اینكه تلاشی بود برای خفه كردن یكی از معدود صداهای بازتاب دهنده سخن مردم دیندار جمهوری آذربایجان ، حركتی بود برای ضربه زدن به وظیفه اطلاع رسانی شبكه جهانی سحر از جمهوری آذربایجان در برهه حساس برگزاری مسابقه یوروویژن و زائده مستهجن تر آن یعنی رژه همجنس بازان در باكو. اما، عاملان این توطئه غافل از آن بودند كه سیاهی شب نمی تواند مانع از طلوع سحر شود. دستگیری خبرنگار محلی سحر در باكو نه تنها مانع از اطلاع رسانی و روشنگری شبكه جهانی سحر نشد، بكله انگیزه مضاعفی به منابع محلی در داخل جمهوری آذربایجان داد كه اطلاعات مكتوب و تصویری و صداها و شكواییه های مردم را به انحاء مختلف به شبكه جهانی سحر برسانند و در نبود آنار بایراملی می توان گفت كه بسیاری از بینندگان جوان شبكه جهانی سحر به خبرنگار افتخاری سحر تبدیل شدند و شبكه خود را در روشنگری و اطلاع رسانی یاری كردند. به گونه ای كه بازهم شبكه جهانی سحر بازتاب دهنده اصلی موج اعتراضات مردمی به برنامه مستهجن و اهانت آمیز رژه همجنس بازان در باكو شد و مردم و سحر توانستند به یاری خداوند متعال و با حمایت علمای بزرگ و امامان جمعه و جماعات مانع از این رسوایی بزرگ برای ملت جمهوری آذربایجان شوند و خداوند متعال را شكرگزار باشند. گرچه ، در مقابل از این موفقیت ، عوامل طرفدار رسوایان حاكم بر باكو زبان به ناسزا و یاوه گویی گشودند و با اهانت های وقیحانه علیه علمای حوزه و ایران اسلامی و بزرگان سیاسی و دینی پرده دری كردند و این نیز عامل دیگری شد برای روشنگری بیشتر شبكه سحر در خصوص چهره واقعی و كریه این پرده دران. 
 
باكو به خاطر مسابقه یوروویژن ، روابط خود با نزدیك ترین كشور به لحاظ فرهنگی و دینی و زبانی و تاریخی و جغرافیایی به جمهوری آذربایجان یعنی جمهوری اسلامی ایران را نیز به مخاطره انداخت و سردترین شرایط را بر این روابط حاكم ساخت كه حتی در زمان ابوالفضل ائلچی بیگ رئیس جمهوری افراطی وابسته به تركیه در سالهای اولیه كه حیدرعلی اف ، وی و حكومتش را بی لیاقت توصیف كرد، نیز این طور نبوده است. به گونه ای كه اكنون حكومت الهام علی اف بیش از هركس دیگری و حتی بیش از ابوالفضل ائلچی بیگ مشمول اوصافی است كه حیدرعلی اف برای حكومت ائلچی بیگ برشمرده بود. 
 
یكی دیگر از باخت های باكو در مسابقه یوروویژن 2012 ، شرایط سخت تری است كه جمهوری آذربایجان همزمان با این مسابقه در مناقشه قره باغ متحمل شده است. خبرنگاران غربی كه باكو انتظار داشت به خاطر یوروویژن - 2012 جمهوری آذربایجان را به دنیا بشناسانند ، اكنون با استفاده از این فرصت ، خط تبلیغی ارمنستان را در مساله قره باغ پیش می برند و جمهوری آذربایجان را به دنیا می شناسانند، اما به عنوان طرف ظلم كننده به ارامنه مورد حمایت غرب!
 
درچنین شرایطی نظامیان ارمنی نیز فرصت را غنیمت شمردند ، در حالی كه باكو با «بزن و برقص » یوروویژن 2012 مشغول است، به طور مستمر مواضع ارتش جمهوری آذربایجان را در خط آتش بس هدف هجوم های مكرر خود قرار دادند و باكو نیز برای حفظ آرامش خواننده ها و رقاصه های اروپایی حتی نتوانست اخبار نقض آتش بس را دستكم برای بهره برداری های سیاسی منتشر كند. 
 
یك باخت دیگر جمهوری آذربایجان در مسابقه یوروویژن 2012، موج جدید گرانی و افزایش قیمتها است كه مخارج سنگین این مسابقه به مردم جمهوری آذربایجان تحمیل كرده است. در واقع گرمای یوروویژن 2012 ، دست و پای مردم را سوزانده و دود آتش یوروویژن 2012 به چشمان مردم رفته است. به اعتقاد كارشناسان اقتصادی جمهوری آذربایجان ، موج گرانی یوروویژن 2012 در ماه های آتی بزرگ تر خواهد شد و اقتصاد و معیشت مردم جمهوری آذربایجان را بیش از پیش درگیر خواهد ساخت. زیرا تاكنون مقامات باكو برای تامین آرامش در زمان برگزاری مسابقه نیاز به آرامش مردم داشتند و می خواستند نارضایتی مردم حداقل در مقابل میهمانان خارجی بروز داده نشود. اما، باكو پس از بازگشت میهمانان غربی دیگر چنین محذوریتی نخواهد داشت. 
 
به تمامی این باخت ها باید اضافه كرد، ضربه ای را كه یوروویژن 2012 به فرهنگ جمهوری آذربایجان و موسیقی این كشور وارد ساخت. موسیقی اصیل و سنتی در مقابل یوروویژن 2012 به حاشیه رانده شده است و این حاشیه نشینی به مدت طولانی باقی خواهد ماند. باكو با تصنیف « زمان مرگ موسیقی » در مسابقه یوروویژن به زبان انگلیسی حضور یافت و نشان داد كه طراحان یوروویژن 2012 در باكو در واقع نقشه قتل موسیقی اصیل را در جمهوری آذربایجان كشیده اند. 
 
اما، از زاویه دید اسلامی در كنار تمامی این باختهای مادی باكو ، مردم جمهوری آذربایجان امیدوار به وعده الهی « پیروزی حق بر باطل» هستند. موفقیت مردم جمهوری آذربایجان در لغو رژه همجنس بازان در باكو و به عقب راندن لشگر كفری كه مدافع این رژه بود، نوید دهنده پیروزی های بیشتر مردم جمهوری آذربایجان در آینده است.
نوع مطلب :
برچسب ها : باکو، علی اف، مسابقه یوروویژن، رژه همجنس بازان، مسابقه موسیقی اروپایی یوروویژن 2012، رجا نیوز، مثل یک اتاق شلوغ،
لینک های مرتبط :


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


 
 
برچسب ها
پیوندها
آخرین مطالب
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic