درباره وبلاگ


اول سلام باش
همیشه دنبال درست کردن همچین وبلاکی بودم
یه منبع که بتونید چیزهایی رو که لازم دارید توش پیدا کنید
اما خیلی از وبلاگهای مشابه کم کم به سمتی رفتن که یا فی لتر شدن یا از حالت یه وبلاگ خوب و رسمی در اومدن
دوست داشتم همین کار رو توی وبلاگ اصلی م انجام بدم اما اونجا یه جورایی یه دنیای دیگه ست و دلم نمیاد که شلوع بشه
اینجا یه اتاق شلوغ هستش
فقط زحمت پیدا کردن چیزی که میخوای با خودت...
»» این وبلاگ در تاریخ 7 شهریور 92 از روی نسخه پشتیبان دوباره بازیابی شد.

مدیر وبلاگ : امید امیدی
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
مثل یک اتاق شلوغ
هر چیزی که بخوای
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
بسم‌اللّه‌الرّحمن‌الرّحیم‌
خوشامد عرض میكنم به همه‌ى برادران و خواهران، جوانان عزیز قم، روحانیون، طلاب محترم، علماى بزرگوار، كه به این مناسبت بسیار مهم، بار دیگر فضاى حسینیه‌ى ما را سرشار كردید از شور و عاطفه و احساس و تعقل. یاد آن خاطره‌ى فراموش‌نشدنى را، نوزدهم دى ماهِ ماندگار در تاریخ را، بار دیگر زنده كردید. و تشكر میكنیم از برنامه‌اى كه اجرا شد؛ سرود خوش‌مضمونى كه برادران و خواهران تكرار كردید و خواندید.
مسئله‌ى نوزدهم دى و به یاد نگهداشتن این خاطره، یك مسئله‌ى صرفاً تكرارى یا برخاسته‌ى از عادت نیست؛ یك مسئله‌ى اساسى و اصولى است. همه‌ى مناسبتهاى بزرگ تاریخى ما همین طور است. اولاً نسل جوان و جدید كه مسئولیت جوانانِ آن روز را امروز بر دوش گرفته‌اند، ریشه‌ى تاریخى و سابقه‌ى تاریخى حركت خودشان را با این یادآورى‌ها میشناسند، آن را احساس میكنند؛ ثانیاً قدر مجاهدتهائى كه براى رسیدن ملت ایران به امروز تحمل شده است، سختى‌هائى كه تحمل شده، خطرهائى كه مردم با آن سینه به سینه مواجه شده‌اند، دانسته میشود؛ اینها بیان میشود، روشن میشود كه آنچه امروز ملت ایران در اختیار دارند، یك نعمتِ آسان به دست آمده نیست؛ یك حادثه‌ى تصادفى نیست. «رو خطر كن ز كام شیر - باید گفت ز كام گرگ - بجوى». ملت ایران خطر كردند، زحمت كشیدند، جان دادند، در مقابل پلیس شقىِ جبارِ رژیم طاغوت ایستادگى كردند، كشته دادند، شهید دادند، مجروح دادند، تا توانستند این كاروان عظیمِ مصممِ بااراده را به راه بیندازند و به اینجا برسانند. این هم نكته‌ى دوم.
 نكته‌ى سوم، درسى است كه ما امروز میگیریم. جوانهاى عزیز ما آن روز را ندیدند؛ نمیدانند آن روز چه خبر بود. آنهائى كه درك كردند، میدانند؛ آن روز ایستادگى در مقابل قدرت ظاهرىِ پر كبكبه و دبدبه‌ى رژیم طاغوت، كار آسانى به نظر نمى‌آمد. اگر به خیلى از این مصلحت‌اندیشانِ اسیر ظواهر گفته میشد كه ملت ایران - به نمونه‌ى مردم قم - میخواهند در مقابل نظام طاغوت پهلوى بایستند و آن را از بین ببرند، پوزخند میزدند؛ میگفتند مگر میشود؟ اما شد. آن چیزى كه به نظر محال مى‌آمد، هم ممكن شد، هم محقق شد، هم ماندگار شد. این، درس است.


 امروز هم ملت ایران آرمانهائى دارد، داعیه‌هائى دارد، حرفهاى بزرگى دارد؛ هم براى كشور خودش، هم براى دنیاى اسلام، هم براى عالم بشریت. در مقابل ملت ایران هم گرگهاى گرسنه، سبعهاى افسارگسیخته، این كمپانى‌هاى زر و زور، این مجموعه‌هاى دنیاطلبِ دنیاپرست صف كشیده‌اند؛ اسلحه میسازند، اسلحه صادر میكنند، جنگ مى‌افروزند، سازمان ملل را با میل و اراده‌ى خودشان میچرخانند؛ هر جا میخواهند، افراد نظامى میبرند؛ جنایت میكنند، از ظلم حمایت میكنند، از صهیونیستهاى غاصب حمایت میكنند؛ ظلم میكنند در جامعه‌ى بشرى، با قدرت ظاهرى، با كبكبه و دبدبه‌ى ظاهرى؛ از قبیل همانى كه نمونه‌اش را در دوران طاغوت در ایران میدیدیم. امروز هم یك عده‌اى میگویند: آقا مگر میشود در مقابل این صفِ به‌هم‌پیوسته‌ى دشمنان مسلح به پول و زور و رسانه و اقتصاد و سیاست و همه چیز ایستاد؟ مگر میشود پیش برد؟ امروز هم همان حرف است. این یك تجربه است.
 بله، این حرف ما نیست؛ این حرف قرآن است: اگر براى خدا پا در میدان گذاشتید و ایستادگى كردید، پیروزى قطعى است؛ «و لو قاتلكم الّذین كفروا لولّوا الأدبار ثمّ لا یجدون ولیّا و لا نصیرا. سنّة اللّه الّتى قد خلت من قبل و  لن تجد لسنّة اللّه تبدیلا».(1) این فقط مربوط به ماجراى جنگ صدر اسلام نیست كه «و لو قاتلكم الّذین كفروا لولّوا الأدبار»؛ سنّت اللّه است.
 بله، آن وقتى كه ما حرف حساب خودمان را بلد نباشیم، ندانیم، یا بلد نباشیم بگوئیم و طرح كنیم، یا پاى آن حرف نایستیم، یا وسط راه با وسوسه‌هاى شیطانى یا وسوسه‌هاى نفس یا تنبلى‌ها پا سست كنیم، مجاهدت به جائى نخواهد رسید؛ معلوم است. بحث بر سر آنجائى است كه: «لینصرنّ اللّه من ینصره».(2) دیگر از این تأكید، بالاتر نمیشود. اگر نصرت خدا بكنیم - نصرت خدا با فكر كردن، اندوختن اندیشه‌هاى ناب، مطرح كردن درست آن در عالم، پاى آن ایستادن، تدبیر براى پیشبرد آن به كار بردن، در مقابل خطرات آن سینه سپر كردن - «لینصرنّ اللّه»؛ خداى متعال حتماً و قطعاً نصرت خواهد كرد. معناى «لینصرنّ» این است؛ یعنى خدا حتماً و قطعاً نصرت میكند. «و من اصدق من اللّه قیلا»؛(3) از خدا راستگوتر كیست؟
 ملت ایران اینها را در عمل تجربه هم كرده است. اگر شما ملت عزیز ما، شما جوانهاى خوش‌روحیه و پرتوان و عازم، در این راهى كه دارید میروید، ایستادگى كنید، شك نكنید كه در زمان خود، در زمان متناسب، تمام آمال و آرزوها و داعیه‌ها و شعارهاى ملت ایران نه فقط نسبت به خود این كشور، بلكه نسبت به دنیاى اسلام و امت اسلامى و جامعه‌ى بشرى تحقق پیدا خواهد كرد. هر كارى دوره‌اى دارد، زمانى دارد؛ در زمان متناسب خود، این آرزوها تحقق پیدا خواهد كرد. ملت ایران به آن نقطه‌اى كه مورد نظر اوست، به دنبال آن حركت كرده است، اهتمام ورزیده است، خواهد رسید؛ راهش مقاومت كردن است.
 آن وقت چه اتفاقى مى‌افتد؟ مسیر تاریخ دنیا تغییر پیدا خواهد كرد؛ مسیر تاریخ عوض خواهد شد. امروز مسیر تاریخ، مسیر ظلم است؛ مسیر سلطه‌گرى و سلطه‌پذیرى است؛ یك عده در دنیا سلطه‌گرند، یك عده در دنیا سلطه‌پذیرند. اگر حرف شما ملت ایران پیش رفت، اگر شما توانستید پیروز شوید، به آن نقطه‌ى موعود برسید، آن وقت مسیر تاریخ عوض خواهد شد؛ زمینه‌ى ظهور ولىّ‌امر و ولىّ‌عصر (ارواحنا له الفداء) آماده خواهد شد؛ دنیا وارد یك مرحله‌ى جدیدى خواهد شد. این بسته به عزم امروز من و شماست، این بسته به معرفت امروز من و شماست.
 خداى متعال براى اینكه دلها را به تحقق وعده‌هاى آینده قرص كند، برخى از این وعده‌ها را در كوتاه‌مدت اجرا میكند. خداى متعال به مادر حضرت موسى وحى كرد: «فألقیه فى الیمّ». بعد فرمود: «انّا رادّوه الیك و جاعلوه من المرسلین».(4) دو تا وعده داد: بچه را در دریا بینداز - نگران نباش - هم به تو برمیگردانیم، هم او را به مقام نبوت و ارسال میرسانیم. آن نبوت هم همان نبوتى بود كه سالهاى متمادى - شاید چند قرن - بنى‌اسرائیل در انتظارش بودند. بعد كه حضرت موسى در قصر فرعونى به آغوش مادر برگشت، خداى متعال میفرماید: «فرددناه الى امّه كى تقرّ عینها و لا تحزن و لتعلم انّ وعد اللّه حقّ»؛(5) این وعده‌ى اوّلى را برایش تحقق دادیم، برگرداندیم تا بداند وعده‌ى خدا درست است؛ آن وعده‌ى دوم هم محقق خواهد شد.
 خداى متعال با ملت ایران اینجورى رفتار كرده است؛ وعده‌هاى بسیارى را محقق كرده است، كارهاى بزرگى انجام گرفته است. جوانهاى عزیز! بدانید آن روز هیچ كس باور نمیكرد بشود نظام طاغوتىِ سلطنتى را تكان داد، چه برسد به این كه انسان بخواهد آن را از بین ببرد. امروز شما مى‌بینید كه نظام طاغوتى منفورترین نظامها در دنیاى اسلام است؛ از ایران كه بكلى ازاله شد و - به قول معروف - به زباله‌دانى تاریخ انداخته شد. آن روز اگر میگفتند كه ممكن است ایران از زیر چنبره‌ى سلطه‌ى آمریكا خارج شود، آنهائى كه مسائل كشور را میدانستند، به طور قطع و یقین میگفتند چنین چیزى ممكن نیست. همه‌ى امور كشور، همه‌ى سیاستهاى كلان كشور در اختیار آمریكائى‌ها بود؛ گاهى حتّى در جزئیات دخالت میكردند: چه كسى وزیر فلان وزارتخانه باشد، چه كسى نباشد؛ قیمت نفت این مقدار بالا برود یا نرود. با این تسلطى كه آمریكائى‌ها و در حاشیه‌ى آمریكائى‌ها بقیه‌ى ارذال و اوباش جهانى بر كشور ما، بر ملت ما، بر منابع ما، بر آبروى ما داشتند، چه كسى باور میكرد كه این از بین برود؟ امروز شما مى‌بینید در دنیا اگر یك ملت را بخواهند نام بیاورند كه مستقل از سیاستهاى استكبارى آمریكا و امثال آمریكاست، اسم ایران را مى‌آورند. ملتهاى دیگر به ایران نگاه میكنند، هیجان پیدا میكنند از این ایستادگى، از این صراحت، از این شجاعت، از این استقامتى كه ملت ایران به خرج دادند.
 همه‌ى دنیاى استكبار و دولتهاى مستكبر دست روى دست هم گذاشتند، بلكه ملت ایران را تحریم كنند؛ با این تحریم، ملت ایران را خسته كنند و به ستوه بیاورند. خودشان هم میگویند كه ما خواستیم ملت را در مقابل نظام جمهورى اسلامى به ایستاگى وادار كنیم تا مسئولان نظام جمهورى اسلامى محاسباتشان عوض شود! این را حالا صریح میگویند. آن اوائل كه ما تحلیل میكردیم، به این صراحت نمیگفتند؛ اما حالا میگویند. نتیجه این شده است كه شما ملاحظه میكنید ملت ایران روزبه‌روز گرایشش به مبانى اسلام، به مبانى انقلاب، به ایستاگى، به این عزتى كه خداى متعال به این كشور داده، بیشتر میشود؛ درست نقطه‌ى مقابلِ آنچه كه آنها خواسته‌اند، تحقق پیدا كرده است.
 اینها درسهاى بزرگى است كه خداى متعال به ما داده است؛ و یكى از این نقاط درس، همین نوزدهم دى است كه شما قمى‌ها افتخارش را دارید. البته قم فقط این افتخار را ندارد؛ افتخارهاى زیادى در تاریخ قم هست. در این نود سال، صد سال اخیر، چشمه‌هاى جوشانِ گواراى زیادى از قم سرازیر شد. قمى‌ها بودند كه مرحوم حاج شیخ (رضوان اللّه علیه) را با آغوش باز پذیرائى كردند، او را آوردند و این حوزه‌ى عظیم تشكیل شد. این تربیت الهى و غیر منتظَرى كه در این حوزه انجام گرفت، از بركت همت مردم قم بود؛ حوزه‌اى كه كسى مثل امام بزرگوار ما از این حوزه درآمد و این حادثه‌ى عظیم دنیا - نباید گفت حادثه‌ى عظیم این كشور - به وجود آمد. در قضایاى سال 42، در قضایاى سال 41، در قضایاى انقلاب، در قضایاى جنگ تحمیلى، قم یك چهره‌ى برجسته‌ى بزرگى دارد كه امیدواریم همیشه همین جور بماند.
 یك نقطه‌ى مهم - براى شما جوانان عزیز قمى عرض میكنم - در این حركت این است كه انسان با هوشیارى و زیركى، حركتهاى دشمن را تفرّس كند، زیر نظر بگیرد و هدفهاى دشمن را كشف كند؛ این خیلى مهم است. اگر شما در یك مبارزه‌ى شخصى، در یك دفاع شخصى كه در مقابل یك حریف قرار میگیرید، بتوانید حركت او را پیش‌بینى كنید، هیچ ضربه‌اى نخواهید خورد. اگر حواستان پرت شد، غافل شدید، تمركز را از دست دادید، به چیز دیگرى سرگرم شدید، نتوانستید پیش‌بینى كنید كه او چه كار میخواهد بكند، حتماً ضربه میخورید. دشمن كه نخوابیده؛ او بیدار است: «و انّ اخا الحرب الأرق و من نام لم‌ینم عنه».(6) شما اگر حواست پرت شد، شما اگر از موقعیت خودت غافل شدى، دلیل این نمیشود كه دشمنى هم كه در مقابل توست، حواسش پرت شده باشد؛ او ممكن است حواسش جمع باشد، بزند. پس باید حواسها جمع باشد. اینكه ما این همه عرض میكنیم، توصیه میكنیم، تأكید میكنیم، هم به مسئولین، هم به مردم، كه خودتان را به مسائل فرعى سرگرم نكنید، براى خاطر این است. اینكه به مطبوعات، به رسانه‌ها، به روزنامه‌ها، به پایگاه‌هاى اینترنتى كه امروز رواج پیدا كرده است، هى سفارش میكنیم كه از وارد كردن حرفها و مطالب نادرست - كه ذهن مردم را مشغول میكند - به فضاى ذهنى مردم پرهیز كنید، به خاطر این است.
 یك ملت باید درست حواسش را جمع كند، بداند پا كجا میگذارد - تقواى جمعى یعنى همین - بداند چه كار میخواهد بكند، مراقب باشد كه از كجا ضربه متوجه او میشود. در عمل فردى هم اگر ما تقوا داشته باشیم، اعمال خودمان را مراقبت خواهیم كرد، خودمان را مراقبت خواهیم كرد؛ جائى كه پاى انسان میلغزد، انسان پا نمیگذارد؛ جائى كه خوف سقوط هست، انسان مراقبت میكند. این چیزى است كه لازم است.
 امروز آنچه بنده تشخیص میدهم - كه بررسى حركات دشمن نشان میدهد - این است: با اینكه ما حدود پنج ماه به انتخابات داریم، ذهن دشمن متوجه انتخابات ماست. انتخاباتى كه در خرداد آینده در پیش داریم، از نظر ما مهم است، از نظر دشمن هم مهم است؛ حواسش به آن انتخابات است. اگر میتوانستند كارى میكردند كه اصلاً انتخابات انجام نگیرد، این كار را میكردند. خب، این كار براى آنها میسور نیست، مقدور نیست؛ مأیوسند از این كه بتوانند این كار را انجام دهند. یك بار بعضى‌ها تلاش كردند كه انتخابات مجلس را عقب بیندازند؛ حتّى به ما گفتند اگر میشود، دو هفته عقب بیندازید. گفتیم نمیشود؛ انتخابات باید در همان روزِ خودش انجام بگیرد؛ یك روز هم نباید عقب بیفتد. نتوانستند، دستشان به جائى نرسید. آنها این را تجربه كرده‌اند، میدانند انتخابات عقب‌افتادنى نیست؛ لذا دنبال راه‌هاى دیگرند.
 یكى از هدفها این است كه كارى كنند كه انتخابات بدون حضور پرشور و همگانى مردم برگزار شود. این را از حالا همه بدانند: آن كسانى كه ممكن است از سر دلسوزى، راجع به انتخابات یك توصیه‌هاى عمومى بكنند كه آقا انتخابات اینجورى باشد، آنجورى نباشد، حواسشان باشد به این مقصود دشمن كمك نكنند؛ مردم را از انتخابات مأیوس نكنند، هى نگویند انتخابات باید آزاد باشد. خب، معلوم است كه انتخابات باید آزاد باشد. ما از اول انقلاب تا حالا سى و چند تا انتخابات داشته‌ایم؛ كدامش آزاد نبوده است؟ در كدام كشور دیگر، انتخابات از آنچه كه در ایران میگذرد، آزادتر است؟ كجا صلاحیتها ملاحظه نمیشود، كه اینجا روى این مسائل هى تكیه بكنند، هى تكیه بكنند، هى بگویند، هى تكرار كنند و یواش یواش این ذهنیت را به خیال خودشان در مردم به وجود بیاورند كه خب، این انتخابات فایده‌اى ندارد؟ این یكى از خواسته‌هاى دشمن است. آن كسانى كه در داخل، این حرفها را میزنند، ممكن است غفلت كنند. من میگویم غفلت نكنید، حواستان باشد، كار شما جدول مورد نظر دشمن را پر نكند؛ مقصود او را تكمیل و تتمیم نكند. این یكى از راه‌هاى از شور و هیجان انداختنِ انتخابات است.
 یك مسئله‌ى دیگر این است كه به مردم گفته شود، تلقین شود كه انتخابات سلامت لازم را ندارد. البته بنده هم تأكید میكنم كه انتخابات باید سالم برگزار شود؛ منتها این، راه دارد. در جمهورى اسلامى، در قوانین ما، راه‌هاى قانونىِ بسیار خوبى براى حفظ سلامت انتخابات پیش‌بینى شده است. البته كسانى بخواهند از طرق غیر قانونى عمل كنند، خب به ضرر كشور میكنند؛ كمااینكه در سال 88 از راه‌هاى غیر قانونى وارد شدند، كشور را دچار هزینه كردند، براى مردم اسباب زحمت درست كردند، براى خودشان هم اسباب بدبختى و سرشكستگى در زمین و در ملأ اعلى شدند. راه‌هاى قانونىِ خوبى وجود دارد. بله، بنده هم اصرار دارم كه انتخابات باید با سلامت كامل، با رعایت امانتِ كامل انجام بگیرد. مسئولین دولتى و مسئولین غیر دولتى كه در كار انتخابات دست‌اندركارند و مسئول هستند، همه باید طبق قانون، با دقت كامل، با رعایت كمال تقوا و پاكدستى عمل كنند تا انتخابات سالمى پیش بیاید؛ و مطمئناً هم چنین خواهد شد.
 یكى از راه‌ها هم این است كه سعى كنند در ایام انتخابات، سر مردم را به یك چیز دیگرى گرم كنند؛ یك حادثه‌اى پیش بیاورند، یك ماجرائى درست كنند؛ یك ماجراى سیاسى، یك ماجراى اقتصادى، یك ماجراى امنیتى. البته این هم جزو نقشه‌هاى دشمن است، اما بنده مطمئنم كه ملت ایران بسیار بصیرتر و باهوش‌تر از این است كه با یك چنین ترفندهاى خصمانه‌ى دشمنان یا عوامل دشمنان فریب بخورد؛ نه، ان‌شاءاللّه انتخابات به اذن‌اللّه، به حول و قوه‌ى الهى، به فضل پروردگار، انتخابات خوب و پرشورى خواهد شد.
 البته در باب انتخابات، بنده زیاد حرف دارم. اگر عمرى بود، در آینده راجع به انتخابات باز صحبت خواهم كرد. توصیه‌ها، حرفها و نكاتى وجود دارد، اما حالا به همین اندازه اكتفاء میكنم. توجه داشته باشید؛ انتخابات یك حق است و یك وظیفه است. ما هر كداممان به عنوان یك فرد از افراد این ملت، هم حق داریم در انتخابات شركت كنیم، هم وظیفه داریم. آن كسانى كه به نظام جمهورى اسلامى معتقدند، قانون اساسى را قبول دارند، هم از این حق میخواهند استفاده كنند، هم این وظیفه را میخواهند انجام دهند. همه باید این وظیفه را انجام دهند. یكى وظیفه‌اش این است كه بیاید صلاحیتهاى خودش را در معرض انتخاب مردم قرار دهد. هر كسى كه در خود صلاحیتى احساس میكند و كار اجرائى بلد است، مى‌آید و خود را در معرض انتخاب مردم میگذارد. اداره‌ى مملكت و كار اجرائى، كار كوچكى نیست. كارهاى بزرگ و بارهاى سنگینى بر دوش مجریان سطوح بالاست. ممكن است كسانى كه در سطوح دیگرى كار میكنند، ابعاد این سنگینى را هم بعضاً تشخیص ندهند كه چقدر این بار سنگین است. آن كسانى كه وارد میدان میشوند، باید كسانى باشند كه در خود توانائىِ كشیدن این بار را بیابند؛ صلاحیتهائى را هم كه در قانون اساسى است و شوراى محترم نگهبان بر روى آنها تكیه خواهد كرد، در خودشان ملاحظه كنند و واقعاً وابسته و دلبسته‌ى به نظام و قانون اساسى باشند؛ بخواهند قانون اساسى را اجرا كنند؛ چون رئیس جمهور سوگند میخورد كه قانون اساسى را اجرا كند؛ قسم دروغ كه نمیشود خورد. كسانى كه این را احساس میكنند، در آن میدان مى‌آیند؛ كسانى هم كه نه، قصد ندارند در این صحنه حاضر شوند، در صحنه‌ى انتخاب كردن و كمك به پرشور شدن انتخابات شركت خواهند كرد.
 من به شما عرض میكنم؛ با اعتمادى كه ما به وعده‌ى الهى داریم - و وعده‌ى الهى حق است و صدق است - بدون تردید خداى متعال این ملت را، هم در این مرحله، هم در همه‌ى مراحل آینده، بر دشمنانش پیروز خواهد كرد. خدا را شكر میكنیم كه ما را دچار سوءظن به خودش نكرد؛ «الظّانّین باللّه ظنّ السّوء»؛(7) ما را از اینها قرار نداد. ما به وعده‌ى الهى حسن ظن داریم، به وعده‌ى الهى اعتماد داریم. از طرفى مى‌بینیم كه خداى متعال وعده‌ى نصرت داده است، از طرفى هم انسان این مردم را مشاهده میكند؛ حضورشان، علاقه‌شان، همتشان، اخلاص این جوانها، پاكى این جوانها، پدر و مادرهاى مؤمن و علاقه‌مند در سطح كشور، در همه‌ى قشرها، با همه‌ى شكلها و ظواهر. انسان مشاهده میكند كه این ملت، ملتى است كه بحمداللّه در صحنه است.
 از خداوند متعال درخواست میكنیم به شما مردم عزیز قم، به حوزه‌ى علمیه‌ى معظّم قم، رحمت و لطف و توفیق و عافیت خودش را نصیب بفرماید. روح مطهر امام بزرگوار ما را كه این راه را به روى ما گشود، با اولیائش محشور كند. ارواح طیبه‌ى شهیدان عزیز ما را كه در این راه فداكارى كردند، و همچنین همه‌ى مجاهدان راه حق را مشمول رحمت و بركت و فیض خود قرار دهد و ما را در این راه ثابت‌قدم بدارد.
والسّلام علیكم و رحمةاللّه و بركاته‌
 
1) فتح: 22 و 23
2) حج: 40
3) نساء: 122
4) قصص: 7
5) قصص: 13
6) نهج البلاغه، نامه‌ى 62
7) فتح: 6نوع مطلب :
برچسب ها : رهبری، سخنرانی، leader.ir، onlinedoc، دیدار با مردم قم،
لینک های مرتبط :


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


 
 
برچسب ها
پیوندها
آخرین مطالب
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic