درباره وبلاگ


اول سلام باش
همیشه دنبال درست کردن همچین وبلاکی بودم
یه منبع که بتونید چیزهایی رو که لازم دارید توش پیدا کنید
اما خیلی از وبلاگهای مشابه کم کم به سمتی رفتن که یا فی لتر شدن یا از حالت یه وبلاگ خوب و رسمی در اومدن
دوست داشتم همین کار رو توی وبلاگ اصلی م انجام بدم اما اونجا یه جورایی یه دنیای دیگه ست و دلم نمیاد که شلوع بشه
اینجا یه اتاق شلوغ هستش
فقط زحمت پیدا کردن چیزی که میخوای با خودت...
»» این وبلاگ در تاریخ 7 شهریور 92 از روی نسخه پشتیبان دوباره بازیابی شد.

مدیر وبلاگ : امید امیدی
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
مثل یک اتاق شلوغ
هر چیزی که بخوای
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM

سیاه نمایی مطلق و "منجی سازی" از هاشمی با توسل به حواشی دولت دهم

گروه سیاسی: هفت سال از سوم تیر 84 می گذرد. دولت نهم در عمل توانست طراز خوبی برای یك دولت انقلابی و كارآمد در بسیاری از عرصه ها باشد و هنوز خاطره شیرین آن 4 سال در میان توده های مردم زنده است؛ هرچند حواشی زائد و گفتمان سوزی در دولت دهم سبب شد كه هم مسیر خدمت رسانی دولت را دچار آسیب كرد و هم منجر به طلبكاری چهره هایی شد كه از ابتدا با  انتخاب احمدی ن‍ژاد به خاطر شعارهای انقلابی و مواضع اصولی او  مشكل داشتند.
 
به گزارش رجانیوز،‌در این میان اكبر هاشمی رفسنجانی یكی از شاخص ترین این چهره هاست. فردی كه در كمال ناباوری خویش و دیگر همفكرانش، سال 84 با «نه» محكم مردم روبرو شد و متوجه نگاه واقعی مردم به خود شد؛ از همین رو وی ترجیح داد تا  حداقل های «اخلاق» را هم زیر پا بگذارد و برای اولین بار در تاریخ جمهوری اسلامی، نامزد شكست خورده ای باشد كه  از تبریك گفتن به رقیب انتخاباتی اش امتناع می كند.
 
دولت نهم در میان هجمه های سنگین دشمنان خارجی و جریان های سیاسی ورشكسته داخلی كارش را آغاز كرد. احمدی نژاد توانست در بسیاری از عرصه های عملكرد قابل قبولی از خود به نمایش بگذارد و با حمایتهای صریح رهبر معظم انقلاب و آحاد ملت، فصل نوینی از خدمتگزاری به مردم را ارائه دهد.
 
حمایت های روزافزون توده های مردم از رییس جمهو جدید و همزمان افزایش تخریب های ناجوانمردانه دشمنان خارجی و داخلی گفتمان انقلاب نشان می داد قطار انقلاب پس از سالها به مسیر اصلی خود بازگشته و در این میان آنچه بیشتر از هر زمان دیگر خود را نشان می داد، خالی بودن دست معارضینی بود كه به علت حجم بالای خدمات دولت نهم، بهانه درخوری برای تخریب این گفتمان نداشتند و عموم حملات آنها به رییس جمهور و دولت آنقدر سطحی، سیاست زده و مغرضانه بود كه هیچ گاه در میان عامه مردم خریداری نداشت.
جذاب ترین و رقابتی ترین انتخابات ریاست جمهوری تاریخ جمهوری اسلامی در خرداد 88 برگزار شد و علیرغم حجم تخریب های بی سابقه سه كاندیدا علیه رییس جمهور كشور، مردم ترجیح دادند تا باز هم احمدی ن‍ژاد بر مسند ریاست جمهوری باقی بماند و تجربه شیرین دولت نهم تكرار شود؛ اما به تدریج اتفاقاتی افتاد كه نه تنها از جنس احمدی ن‍ژاد و سوم تیر نبود، بلكه از تغییر مسیر رییس جمهور در برخی حیطه های كلان خبر می داد.
 
بسیاری از افراد خوشنام از دولت جدید حذف شدند، حواشی زائد و غیر ضروری اوج گرفت و در این میان فرصت برای تجدید حیات فتنه گران و چهره هایی كه از ابتدا نه با شخص احمدی نژاد كه با گفتمان سوم تیر و رویكرد انقلابی برای اداره كشور مشكل داشتند، فراهم شد.
 
این در حالی است كه هر چه شاخصه های انقلابی دولت دهم كمتر و شباهت های گفتاری و رفتاری رییس جمهور با برخی روسای جمهور گذشته بیشتر می شد، حجم تخریب ها و سیاه نمایی ها علیه  «گفتمان انقلاب» بیشتر شد و این روزها كه آخرین ماه های عمر دولت دهم سپری می شود، باز هم اكبر هاشمی رفسنجانی میدانی را میانداری می كند كه هدف نهایی آن نه شخص احمدی نژاد و دولت دهم، بلكه اصل گفتمان انقلاب اسلامی و جریانی است كه سوم تیر را خلق كرد.
 
این روزها هاشمی رفسنجانی ترجیح می دهد به جای پاسخگویی به ملت جهت عملكرد خود و فرزندانش، بیش از همیشه با ژستی طلبكارانه ، با سوار شدن بر برخی اشتباهات گفتمانی دولت دهم، بسیاری از انحرافات اصولی از خط اصیل انقلاب را كه در دوران صدارت وی و خاتمی بر كشور نهادینه شد را بازسازی كند.
 
در این میان پرو پاگاندای رسانه ای جریان حامی وی نیز تكمیل كننده همین پازل است تا با ارائه تصویری 100% سیاه از اوضاع فعلی كشور، وی را به عنوان تنها منجی اوضاع كنونی نشان دهد تا با توسل به برخی اشتباهات دولت احمدی نژاد،‌یك بار برای همیشه كل جریان انقلابی از عرصه سیاسی حذف شود تا بار دیگر امتحان پس داده های سالهای نه چندان دور، همه چیز را در اختیار خود ببینند.
 
به عنوان نمونه سایت شخصی هاشمی با اشاره به دیدار چند روز قبل هاشمی و جمعی از افرادی كه آنها را معلم نامیده است؛ با ادبیاتی مجیزگویانه صراحتا حضور هاشمی در انتخابات ریاست جمهوری 92 را مطرح كرده و نوشته است:
 
"شیرینی رأی مردم بر آیت‌الله حکم حلاوت احکام امام را دارد. شکست و پیروزی‌ هم ندارد. در پیروزی می‌شود یار مردم. در شکست می‌شود غمخوار مردم. از انتخابات 58 تا 86. 28 سال هم پای انتخابات بوده و هم پای رای مردم. هم حافظ منافع نظام و هم ناظر امین حفظ رأی مردم. تشابه رای مردم به آیت‌الله از 58 تا 86 هم شاهد این مدعاست. اعتمادی که 30 سال عینا امتداد یابد می‌شود اعتبار."
 
البته نویسنده سایت هاشمی توضیح نداده كه چگونه هاشمی زمانی كه در سالهای اخیر بارها با «نه» معنادار مردم مواجه شده است؛ توانسته  برای خود اعتبار كسب كند؛ اما پر رنگ كردن خط حضور هاشمی در انتخابات آتی را در ادامه این نوشته می توان به خوبی مشاهده كرد:
 
"آیت‌الله به هیچ انتخاباتی پای نگذاشته مگر به تکلیف نظام. قدرت برای هاشمی مطالبه نیست. ماموریت است. ماموریتهای دشوار هم معمولا به او رسیده. ماموریت ریاست مجلس اول. ماموریت فرماندهی جنگ. ماموریت هدایت دیپلماسی دفاع مقدس. ماموریت حساس پس از ارتحال امام(ره). ماموریت ریاست جمهوری پس از جنگ. ماموریت زین کردن اقتصاد کشور. ماموریت حضور در انتخابات مجلس ششم. برای تعدیل افراطی‌گری‌ها. ماموریت حضور در انتخابات 84. برای ناکام نماندن توسعه کشور. مأموریت حضور در انتخابات 86 خبرگان. آن هم به تکلیف و اذن رهبری. او پای هیچ انتخاباتی نیامده. مگر به ضرورت. به ضرورت تشخیص نظام. بالاترین مصلحت آیت‌الله. مصلحت نظام است. مصلحت آبرو، خانواده، مال و جان جملگی به کنارند. نگاه آیت‌الله به انتخابات آتی نیز چنین است .قطار عمر سیاسی آیت‌الله توقف و خستگی ندارد. ترس از آبرو دادن ندارد. شکست و پیروزی هم ندارد. قطار عمر سیاسی آیت‌الله معیار دارد. معیاری به نام مصلحت. باید دید مصلحت نظام در انتخابات 92 چیست؟"
 
اگرچه حضور دوباره هاشمی در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 بیش از هر چیز به خشنودی منتقدان وی خواهد انجامید -زیرا كمتر كسی است كه از نوع نگاه مردم به هاشمی و خانواده اش بی خبر باشد- اما موج سواری مردودین سالهای اخیر به بهانه اشتباهات دولت دهم و  به تبع آن تلاش حذف گفتمان سوم تیر از عرصه سیاسی – اجتماعی كشور، زنگ خطری است كه بیش از هر زمان دیگر باید آن را مد نظر داشت. اگر كسی نتوانسته است نتوانست علمدار خوبی برای گفتمان انقلاب باشد اما این به معنای اشتباه در مسیر نیست؛ مردم انقلابی بیش از هر زمان دیگری آماده اند تا با كنار زدن راست و چپ ارتجاعی، خط اصیل انقلاب را همچنان بر مسند اداره كشور باقی نگهدارند.
نوع مطلب :
برچسب ها : هاشمی، احمدی نژاد، دولت نهم و دهم، رجا نیوز، مثل یک اتاق شلوغ، اکبر هاشمی رفسنجانی، انتخابات 92،
لینک های مرتبط :


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


 
 
برچسب ها
پیوندها
آخرین مطالب
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات