درباره وبلاگ


اول سلام باش
همیشه دنبال درست کردن همچین وبلاکی بودم
یه منبع که بتونید چیزهایی رو که لازم دارید توش پیدا کنید
اما خیلی از وبلاگهای مشابه کم کم به سمتی رفتن که یا فی لتر شدن یا از حالت یه وبلاگ خوب و رسمی در اومدن
دوست داشتم همین کار رو توی وبلاگ اصلی م انجام بدم اما اونجا یه جورایی یه دنیای دیگه ست و دلم نمیاد که شلوع بشه
اینجا یه اتاق شلوغ هستش
فقط زحمت پیدا کردن چیزی که میخوای با خودت...
»» این وبلاگ در تاریخ 7 شهریور 92 از روی نسخه پشتیبان دوباره بازیابی شد.

مدیر وبلاگ : امید امیدی
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
مثل یک اتاق شلوغ
هر چیزی که بخوای
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
لورنس فریمن، مدیر اجرایی مجله بررسی اطلاعاتی از بالتیمور

به گفته یک تحلیل‌گر سیاسی، امریکا با اعزام نیروهای خود به کشورهای افریقایی به هیچ وجه قصد تشکیل جامعه‌ای مبتنی بر ارزش‌های دموکراتیک را ندارد.
پنتاگون یک تیپ نظامی را برای اعزام به ۳۵ کشور آفریقایی و تعلیم نیروهای محلی آنان تشکیل داده است. «تیپ خنجر» که شامل سه هزارو ۵۰۰ نیروی نظامی می‌شود برای آموزش نیروهای امنیتی بومی برای شرکت در تمرینات نظامی از اوایل سایل آینده به این کشورها اعزام خواهد شد. این اولین نوع از این تیپ نظامی است که به کشورهایی چون لیبی، سودان، الجزایر، کنیا اوگاندا و نیجر اعزام می‌شود. همه این اقدامات بدون رضایت کنگره و یا مردم امریکا انجام شده است. قرار است این گروه‌ها در چند نوبت از فورت ریلی در ایالت کانزاس به شماری از کشورهای آفریقایی سفر کنند. این تیپ نظامی به پهپاد نیز مجهز است.

شبکه پرس تی‌وی با لورنس فریمن، مدیر اجرایی مجله بررسی اطلاعاتی از بالتیمور، مصاحبه‌ای ترتیب داده است تا در این باره بیشتر صحبت شود، آنچه در زیر می‌خوانید برگردانی از این مصاحبه است.

پرس تی‌وی: مهمان دیگر برنامه از لندن درباره منبعی که ممکن است عامل این ماجرا باشد سخن گفت. می‌خواهم نظر شما را درباره توضیحی که دولت امریکا بیان کرد بدانم. اینجا با یک استاندارد دوگانه رو به رو هستیم. به نظر شما آیا ممکن است این عمل از احتمال وقوع جنگ خبر دهد؟

فریمن: فرماندهی ارتش امریکا در آفریقا (AFRICOM) در دوره باراک اوباما، رئیس‌جمهور امریکا به کلی از آنچه در ابتدا بود تغییر یافته است و اکنون در حال بدل شدن به نیروی به اصطلاح ضد تروریستی است.

من چند سال پیش با افراد فرماندهی ارتش امریکا در آفریقا گفت‌وگو کردم و این هم مقصود اصلی نبود اما اکنون چیزی که با آن رو به رو هستیم اعزام نیروهایی است که برای بی‌ثباتی کشورهای آفریقایی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به وجود آمدن القاعده تنها کار امریکا نبود، کار انگلیس و خاندان سلطنتی بود، سعودی‌‌ها با حمایت‌های ویژه مالیِ انگلیس القاعده را به وجود آورده و همراه با قطری‌ها از عملیات وهابی‌ها و سلفی‌ها حمایت مالی می‌کرده اند، موضوع جالب این حقیقت است که اوباما در لیبی، قانون امریکا را نقض کرد و در حالی که ما با القاعده سر و کار داشتیم دولت آن را سرنگون کرد و رئیس‌جمهور آن کشور را کشت، و این مثل همان نیروهایی است که القاعده در سوریه جمع کرده است و ما اکنون با آنان سرو کار داریم.

بنابراین، این چه سیاستی است و از کجا نشات می‌گیرد؟ این سیاست از تونی بلر، نخست وزیر پیشین انگلیس نشات می‌گیرد. وی در سال ۱۹۹۹ اعلام کرد که دولت مردمی به پایان رسیده است و اکنون ما، قدرت‌های انگلیس و ناتو، حق داریم به بهانه مسئولیت برای محافظت دخالت کنیم، آنگاه بود که آنها شروع به تغییر رژیم کردند، تغییر رژیمی که سیاست بلر بود، سیاستی که ما را به برکناری رئیس‌‍‌جمهور عراق کشاند، سیاستی که ما را به درون افغاتستان و لیبی کشاند، سیاستی که با حمایت سوزان رایس انجام شد، کسی که حامی متعصب سیاست‌های انگلیس است، اکنون نیز شاهد امری مشابه در سوریه هستیم، جایی که جلوی اوباما گرفته نمی‌شود، این در حالی است که ما سعی داریم همین حالا با افشای روابط اوباما با القاعده وی را متوقف کنیم. 

اگر اوباما متوقف نشود مداخله نظامی در سوریه از این هم فراتر خواهد رفت، که زمینه را برای جرم فراهم کرده و به جنگی بزرگ‌تر با روسیه و چین بدل خواهد شد. افرادی در کنگره هستند که سعی دارند اوباما را متوقف کنند اما سیاست تغییر رژیم به دست اوباما که عروسک خیمه شب بازی تونی بلر و انگلیس است، افتاده است.

از این رو، این اقدام تمام آفریقا را بی‌ثبات خواهد کرد و راه حلی نیز برای آن وجود ندارد. هیچ راه حل نظامی برای حل این درگیری وجود ندارد. باید یک راه حلی برای توسعه اقتصادی داشته باشیم. افراد بسیاری در فقر زندگی می‌کنند؛ آنان نادیده گرفته می‌شوند هیچ پیشرفتی حاصل نمی‌شود؛ باوجود بالقوه‌های موجود هیچ شغلی وجود ندارد.

بنابراین اکنون قرار نیست این مشکل را از طریق سیاست‌های نظامی حل کنیم، باید موضوع را از جای دیگری بنگریم، باید اوباما را متوقف کنیم. به عقیده من او باید استیضاح شود یا دست کم به دادگاه احضار شود، ما باید سیاست امریکا را عوض کنیم.

پرس تی‌وی: وقتی مساله استقلال به میان می‌آید به ما بگویید چرا امریکا فکر می‌کند تنها کشوری است که باید دموکراسی را در دیگر کشورها و نه تنها آفریقا رواج دهد؟ منظورم این است که ما چنین چیزی را در مصر نیز شاهد بودیم، جایی که آنان می‌خواستند دموکراسی را رواج دهند.

فریمن:امریکا در هیچ کجای دنیا کاری برای ارتقای دموکراسی انجام نمی‌دهد. رمز حکومت خوب اساسا این است که کشورهای آفریقایی را مجبور به پذیرش سیاست‌های نظام مالی موجود که در لندن مستقر است، کنیم، امریکایی‌ها و انگلیسی‌ها نیز از طریق این نظام مالی در لندن و وال استریت و صندوق مالی پول و اساسا بانک جهانی خواهان آن هستند که کشورها پیشرفت نکنند.

هیچ استقلالی در کار نیست، این کشورها اجازه مستقل شدن ندارند. تنها کاری که اجازه آن را دارند این است که از جانب این نظام‌های مالی امپریالیستی حکومت کنند. از این رو دموکراسی تنها رمز تغییر رژیم است و هیچ یک از این کشورها هرگز پیشرفتی نکرده‌اند و هرگز اجازه پیشرفت کردن هم نداشته‌اند، چیزی که به واسطه خود خیلی بهتر می‌توانستند به آن دست یابند.

چین پا به یک صحرا گذاشته است و در آنجا ساخت و ساز می‌کند. آنان هر ساله ده‌ها میلیارد دلار در پروژه های زیربنایی سرمایه‌گذاری می‌کنند، چیزی که خوب است اما کافی نیست، ما باید تمام قاره آفریقا را به بستری از پیشرفت بدل کنیم. مشکل از زمانی شروع شد که پای انگلیس و فرانسه به آفریقا باز شد و آنان هرگز به این قاره اجازه پیشرفت ندادند.

به عقیده من این احمقانه و غیر حرفه‌ای است که امریکا را به این سیاست متهم کنیم. امریکا هرگز این سیاست را نداشته است. مشکل امریکا این است که مثل احمق‌ها با سیاست‌های انگلیس پیش می‌رود، همانطور که باراک اوباما دست نشانده تونی بلر و انگلیس است و سیاست‌های آنان را پیش می‌گیرد.

بنابراین ما باید این سیاست را از بین ببریم؛ ما باید به کشورهای آفریقایی اجازه پیشرفت و سرمایه‌گذاری دهیم و با اعطای وام‌های کم بهره به این کشورها آنان را برای آوردن آب، توسعه صنعت و انرژی هسته‌ای یاری کنیم. من به چنین چیزی پیشرفت می‌گویم.

حق آنان برای پیشرفت کردن نادیده گرفته شده است، حق استقلال از آنان گرفته شده است، این مساله باید تغییر کند و فرماندهی ارتش امریکا در آفریقا نیز کمکی به آن نخواهد کرد. فرماندهی ارتش امریکا در آفریقا در مسیری متفاوت گام برداشته است و تنها اوضاعِ افریقا را از آنچه هست بدتر می‌کند.

پرس تی‌وی: آقای فریمن سخنان پایانی شما در این باره چیست؟

فریمن: من مدت‌ها در آفریقا کار کرده و دریافته‌ام افرادی که متوجه نقس انگلیس و سیاست‌های امپریالیستی آن و قدرت لندن نیستند و گناه را به گردن امریکا می‌اندازند، کسانی هستند که در اغلب اوقات از میدان مبارزه سربلند بیرون نمی‌آیند، چرا که شما باید ببینید دشمن تاریخی‌تان کیست و این سیاست در عمل از کجا رهبری می‌شود.

واینکه اوباما تنها یک ابزار است. یک بازیچه، او عروسک خیمه شب بازی این سیاست‌ها است و سیاست‌های وی نسبت به آفریقا نیز دقیقا یک فاجعه است، چرا که وی پیرو سیاست‌های انگلیس است. ما در زمان‌های قدیم سیاست‌هایی داشتیم که افراد را به مراتب بالا رساند، یکی از این سیاست‌ها استفاده از علم و فناوری برای توسعه اقتصادی است.نوع مطلب :
برچسب ها : لورنس فریمن، امریکا، آفریقا، مجله بررسی اطلاعاتی از بالتیمور، مثل یک اتاق شلوغ، presstv، پرس تی وی،
لینک های مرتبط :


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


 
 
برچسب ها
پیوندها
آخرین مطالب
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic